Alfawise T1 tl;dr na końcu…

Alfawise T1
tl;dr na końcu 😉
Mini PC Alfawise T1 kupicie w sklepie Gearbest, ze specjalnie przygotowanym do tej recenzji kodem GBPC1107 obniżającym cenę o 10$ co daje najniższą dotąd cenę za ten produkt!

W czasach postępującej miniaturyzacji i postępu technologicznego komputery klasy mini PC stają się ciekawą alternatywą nie tylko dla osób o niskich wymaganiach. Alfawise T1 oferuje przyzwoite parametry w dobrej cenie. Bardzo dobrze się nadaje do codziennej pracy biurowej lub jako mini centrum multimedialne podłączone do telewizora. Pasywne chłodzenia zapewnia 100% ciszy w trakcie pracy, nawet bardzo wymagającej. Do chłodzenia Czterordzeniowego procesora Celeron N4100 taktowanego zegarem 2.4GHz producent przygotował spory aluminiowy radiator wypełniający obudowę i równomiernie rozprowadzający po niej wydzielane ciepło. Od producenta dostajemy zainstalowany system Windows 10 Home we wbudowanej pamięci 64GB eMMC 5.0. Sieć możemy podłączyć do komputera poprzez Wi-Fi: 2.4/5Ghz b/g/n/ac lub port Ethernet o przepustowości 1Gbps. Głośniki/słuchawki podłączymy przy użyciu jednego z dwóch złącz słuchawkowych lub poprzez Bluetooth. Łączność z peryferiami zapewniają 2 porty USB 3.1. 2x USB2.0 oraz jeden port typu C. Z tyłu znajdują się również dwa złącza HDMI pozwalające wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K 60FPS. Za wyświetlanie obrazu odpowiada wydajny układ graficzny HD Graphics 600 on Intela. W zestawie są niezbędne elementy do montażu naściennego lub z tyłu telewizora. Po otwarciu spodniej klapy uzyskujemy dostęp do slotu na dysk SATA3 (2.5”). Po rozkręceniu obudowy mamy możliwość dołożenia trzeciego dysku, tym razem w standardzie M.2. Na froncie obudowy znajdziemy dodatkowo czytnik kart pamięci micro SD.

Testy wydajności:
Wyniki benchmark link
Statystyki odtwarzania filmu 4K 60fps z YT link

Zdjęcia:
link do galerii

tl;dr

zdjęcia

CPU: Intel GEMINI LAKE Celeron N4100
GPU: Intel HD Graphics 600 z obsługą 4K
Pamięć wbudowana: SanDisk DA4064 64GB EMMC
RAM: 4GB DDR4
OS Windows 10 Home x64
Wi-Fi: 2.4/5Ghz b/g/n/ac
Ethernet: 1Gbps
Bluetooth 4.0
Pobór prądu:
nominalny 36W,
typowy około 10W

Złącza wewnątrz obudowy:
SATA3 z miejscem na dysk 2.5” (do 2TB według specyfikacji), M.2

Panel przedni:
złącze słuchawkowe x 1
USB Typ C x1
USB 3.1 Gen 1 Typ – A x2
slot Micro SD x1

Tył:
HDMI x2
RJ45 (Gigabit) x1
USB 2.0 Typ – A x2
złącze słuchawkowe x 1

W opakowaniu znajdziemy:
1 x Alfawise T1
1 x Zasilacz
1 x kabel HDMI ( 80cm )
1 x kabel HDMI ( 20cm )
1 x uchwyt montażowy do ściany/monitora/biurka
1 x Instrukcję w języku angielskim.

Czy mogę użyć Alfawise T1 jako TV Box?
Tak, ale niestety przy odtwarzaniu filmów 4K w więcej niż 30fps często występują lagi i raczej nie jest to komfortowe oglądanie, może gdyby zmienić OS byłoby lepiej.

Mini PC Alfawise T1 kupicie w sklepie Gearbest, ze specjalnie przygotowanym do tej recenzji kodem GBPC1107 obniżającym cenę o 10$ co daje najniższą dotąd cenę za ten produkt! Kuponów jest tylko 10szt!

obserwuj → #alipaczkatestuje
#gearbest #itemyzchin #chinskiecuda #alfawise #minipc #komputery #alipaczkatestuje link bez refa