Test MSI Trident X – Mały…

Test MSI Trident X – Mały komputer z kartą GeForce RTX 2080
Jedną z zalet konsol nad komputerami osobistymi jest z pewnością kompaktowy rozmiar, umożliwiający granie w salonie bez narzekań ze strony małżonki (czy mamy (✌ ゚ ∀ ゚)☞). Oczywiście samemu również można złożyć malutkiego PCta, ale nie każdemu chce się w to bawić. I tutaj wkracza MSI, całe na biało z gamingową maszyną Trident X, którą wzięliśmy na warsztat. Intel Core i7-9700K, 32 GB RAMu, płyta pod OC (Z370 Gaming Pro Carbon) oraz RTX 2080 – czego chcieć więcej?

Wyniki wydajności w grach i programach, pomiary poboru mocy oraz temperatur jak i efekty UV znajdziecie tutaj:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/test_msi_trident_x_maly_komputer_z_karta_geforce_rtx_2080

A standardowe TL;DR tutaj:
MSI Trident X to bardzo udany gotowy zestaw komputerowy od tajwańskiego producenta. Z racji znacznie wydajniejszych komponentów, tym razem obudowa została znacząco powiększona w porównaniu do mniejszych kuzynów z serii Trident 3 opartych o karty graficzne Pascal. Tutaj także zdecydowano się umieścić zasilacz wewnątrz, dzięki czemu użytkownik musi podłączyć już tylko kabel zasilający do kontaktu. Waga również wzrosła z 3,3 kg do 9,5 kg. Mimo wszystko sprzęt jest na tyle kompaktowy, że bez problemu umieścimy go pod biurkiem, na biurku czy też przykładowo obok telewizora. Większe rozmiary obudowy to z kolei jeszcze lepsza cyrkulacja powietrza wewnątrz. Sprzęt wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9700K oraz kartę graficzną MSI GeForce RTX 2080 Ventus OC nie ma żadnych problemów z temperaturami oraz kulturą pracy. Na plus zaliczamy również procedurę undervoltingu, która istotnie wpłynęła na pobór mocy. Okazuje się bowiem, że tak wydajna jednostka jest w stanie ciągnąc mniej niż 300W mocy podczas dużego obciążenia. Elegancki wygląd i spora liczba portów również wypada korzystnie w testowanym komputerze. Trochę gorzej jednak ma się kwestia opłacalności…

Sprzęt w Polsce nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, jednak można mniej więcej wydedukować cenę, biorąc pod uwagę kwoty w USA. Na amerykańskim Amazonie wariant wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9700K, kartę MSI GeForce RTX 2080 Ventus OC oraz 16 GB RAM DDR4-2666 wyceniony został na 2299 USD, co przy przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatku VAT może przełożyć się na kwotę około 12-13 tysięcy złotych. Nieco taniej wypada wariant z Core i7-9700K oraz GeForce RTX 2070 – tutaj cena wynosi 1999 USD (ok. 10 tysięcy złotych). Z kolei najdroższy wariant zawiera w sobie 8-rdzeniowy i 16-wątkowy Intel Core i9-9900K oraz kartę GeForce RTX 2080 Ti. Ta wersja wyceniona w USA została na 2499 USD (ok. 14-15 tysięcy złotych). Jest więc bardzo drogo i standardowo w tej kwocie złożymy lepszego desktopa, a z podobnymi podzespołami zmieścimy się w niższych kwotach. Jeśli jednak ktoś ma nadmiar pieniędzy i chce sobie sprawdzić ciekawie wyglądający, gotowy zestaw komputerowy, wówczas warto rozważyć MSI Trident X.

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia