Test Samsung SSD 970 EVO Plus…

Test Samsung SSD 970 EVO Plus – Nowe pamięci, nowa energia?
Trzy dni bez testu – jak tak można? No właśnie nie można, więc pora na kolejny. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Tym razem padło na nośnik półprzewodnikowy od Koreańczyków, czyli Samsung SSD 970 EVO Plus. Mowa o konstrukcji NVMe PCIe 3.0 x4 ze złączem M.2, która korzysta z kości 3D TLC NAND oraz autorskiego kontrolera Samsung Phoenix. Skąd ten + w nazwie? A no stąd, że zmiany względem poprzedniej generacji co prawda poczyniono, ale nie są na tyle poważne by zmieniać numeracje.

Dla fanów wykresów wydajności w testach syntetycznych i realnych wszystko jest tutaj, łącznie ze sprawdzeniem temperatur:
https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_samsung_ssd_970_plus_nowe_pamieci_nowa_energia

A tutaj TL;DR:
Samsung SSD 970 EVO Plus 500 GB jest bardzo szybkim, chociaż w ogólnym rozrachunku nie najszybszym nośnikiem półprzewodnikowym, który mieliśmy okazje testować. Wariant 500 GB powinien kosztować około 580-600 złotych, trochę więcej jak wersja pozbawiona plusika w nazwie. Jest to stosunkowo wysoka cena, zważywszy na bardzo agresywną konkurencję i systematycznie spadające ceny nośników półprzewodnikowych. Mniej wydajną lecz znacznie tańszą alternatywą jest chociażby ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB, a prawdziwym killerem okazuje się Corsair Force MP510 480 GB, który oferuje kapitalną relację ceny, wytrzymałości i wydajności.

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #samsung