Troche #chwalesie całym…

Troche #chwalesie całym ustawieniem (chyba już finalnym), ale inspirowane głównie chęcią podzielenia się wrażeniami po 3 dniach przy biurku z regulacją wysokości umożliwiającą pracę na stojąco (w tym przypadku z biurkiem SKARSTA z Ikei, cena ok 700zł)

pokaż spoiler to nie jest wpis sponsorowany. Jeszcze bordo takiej renomy nie ma w świecie polskich mediów, co by płatne wpisy robić 😉

1. Średnio kilka razy dziennie zmieniam tryb z siedzącego na stojacy i odwrotnie (wymaga to u mnie ok 80 obrotów drążkiem po prawej strony)
2. Nakręcić się trzeba, ale w porównaniu do modeli z podnośnikiem elektrycznym, to jest kilkaset złotych tańsze (wcześniej widziałem głównie modele innych firm w zakresie cenowym 1500-2500zł)
3. Ikea ma dwa modele różniące się tylko wielkością blatu (160×80 – 749zł, 120×70 – 699zł)
4. Ten model biurka na zdjęciu to 160×80, moja żona, która pracuje na 2 zewnętrznych monitorach, wzięła sobie mniejsze biurko – też sobie chwali
5. Montaż (w małej przestrzeni) zajął mi jakieś 30-40 minut… ale oglądałem sobie w między czasie Uwaga! Naukowy Bełkot, więc może dlatego się tak wydłużyło. Dysponując większą ilością miejsca, do złożenia w 15 minut
6. Od czasu zmiany biurka, na razie mam spokój z bólami kręgosłupa, która wcześniej mi się zdarzały przy długim siedzeniu przy #programowanie
7. Zauważyłem, że przy pozycji stojącej zmieniam pozycje cały czas co kilka minut. Podobno to właśnie nie siedzenie samo w sobie jest problemem, ale brak ruchu.
8. Zauważyłem, że gdy już stoję… dużo częściej się ruszam. Zrobienie kilku przysiadów w czasie pracy, nagle nie jest już czymś dziwnym. Można poćwiczyć też tak.
9. Testuje sobie jeszcze dwa dodatki do „balansowania” – na razie wolę ten gumowy coś (nie wiem skąd go mam – znalazłem w mieszkaniu 🙂 )
10. W zestawie do biurka ewidętnie przydałby się jakiś zestaw z możliwością podczepienia kabli i prowadnicami do nich (może przegapiłem – znacie jakis fajny co by nie wymagał za dużo wiercenia w tym biurku)
11. Zauważyłem, że nawet jakoś lepiej mi praca idzie. Po prostu jakoś nie chcę się człowiekowi opieprzać na stojąco… niemniej jednak, pracować jak najbardziej się da.

TL;DR;
Polecam 🙂

#mojebiurko #pokazpulpit #biurko #komputery #ergonomia